הרמת סינוס

שתלים דנטליים מהווים כיום את הפתרון הטוב ביותר עבור כל אדם, הזקוק לשחזור השיניים הטבעיות שלו, באופן מלא או חלקי, מכל סיבה שהיא. תחום השתלים הדנטליים הולך וצובר תאוצה וכיום ניתן למצוא שתלים קצרים, אשר מציעים אלטרנטיבה יעילה מאוד לטיפול הרמת סינוס. שתלי בייקון מהווים כיום שתלים קצרים איכותיים, המהווים את האופציה הטובה ביותר כשתלים דנטליים, עבור כל מטופל עם בעיית סינוס או בעיה כירורגית אחרת בלסת או בחניכיים.

שתלים דנטליים- כיצד האורך קובע?


שתלים דנטליים הם למעשה ברגים העשויים טיטניום ומוחדרים ללסת. על אותם הברגים, מושתלים הכתרים. שתל דנטלי נמדד באמצעות שני מדדים: קוטר ואורך. השתל חייב להתאים לגודל של עצם הלסת, על מנת שהוא יממש את מטרתו בצורה הטובה ביותר. השתלים הסטנדרטיים הם באורך של 10 מ”מ. השתלים הללו חייבים להיות מוחדרים לעצם הלסת ארוכה יותר מ10 מ”מ וזאת בכדי שהשתל ייקלט בצורה טובה. ישנם לא מעט מטופלים אשר סובלים מעצם לסת פחותה או מחוסר עצם. כמו כן, ישנם לא מעט מטופלים אשר קיים אצלם סינוס נמוך שבגינו גובה העצם קצר. במקרים מעין אלה ובמקרים דומים, בלתי אפשרי להחדיר למטופל שתלים סטנדרטיים.


מה עושים במקרה של אי התאמה לשתלים דנטליים?


אחד הפתרונות הרלוונטיים לצורך השתלת שתלים דנטליים גם אצל מטופלים שעצם הלסת שלהם איננה מאפשרת זאת מסיבות שונות הוא ביצוע הליך כירורגי בשם: הרמת סינוס או השתלת עצם. מדובר על טיפול תומך להשתלת שתלים דנטליים. באמצעות הליך זה, ממלאים ומחזקים את החלל שבין הסינוס לבין העצם העליונה וכך בעצם מעניקים מענה לחוסר בעצם של המטופל. ניתן לחסוך את הטיפול התומך באמצעות שימוש בשתלים קצרים. שימוש בשתלים קצרים רלוונטי בעיקר עבור מטופלים אשר סובלים מחוסר עצם קיצוני שאיננו מאפשר הרמת סינוס, או בקרב מטופלים בעלי גובה עצם גבולית.


מהם שתלים קצרים?


שתלים דנטליים קצרים הם שתלים שכדאי להשתמש בהם כאשר יש חוסר עצם קיצוני אשר איננו מאפשר הרמת סינוס או במקרים שבהם גובה העצם גבולית. בעבר, רופאי השיניים העדיפו שלא להשתמש בשתלים קצרים וזאת בשל העובדה שהם לא היו יציבים מספיק. אולם כיום, שתלי בייקון, מעמידים את השתלים הדנטליים הקצרים כאופציה איכותית ויעילה מאוד עבור כל אדם שאיננו עומד בקריטריונים להשתלת שתלים דנטליים רגילים. שתלי בייקון הם שתלים באורך 6-8 מ”מ. על אף שמדובר בשתלים קצרים יותר מהשתלים הסטנדרטיים, מבחינת הרוחב שלהם הם רחבים הרבה יותר ובשל כך, רופאי השיניים יכולים לבצע באמצעותם השתלה גם למטופל בעל סינוס נמוך בלסת העליונה או בעל עצב קרוב לרכס בלסת התחתונה.
השימוש בשתלים קצרים ובפרט בשתלי בייקון החדשניים, זהו דבר אשר חוסך למטופל הליכים כירורגיים שיש לבצע טרם ההשתלה במידה ויש צורך בכך כגון: הרמת סינוס. אחוזי ההצלחה בשתלי בייקון כיום, אינם נופלים מאחוזי ההצלחה של שימוש בשתלים דנטליים רגילים.
אם הגעתם לרופא השיניים שלכם לצורך ביצוע השתלת שתלים דנטליים והבנתם שיש לכם צורך לעבור הרמת סינוס או כל תהליך כירורגי אחר לצורך ביצוע השתלת שתלים דנטליים, כדאי מאוד שתבקשו מרופא השיניים שלכם מידע אודות שתלי בייקון החדשניים.