שתלים דנטליים

שיניים חסרות עלולות לפגוע במראה של האדם וכמובן גם בדימוי ובביטחון העצמי שלו. אולם, מלבד זאת, שיניים חסרות עלולות להסב אי נוחות לאדם בפעולת האכילה. נגיסת ולעיסת המזון הופכת לפעולה מורכבת יותר ולא פעם, לבלתי אפשרית. חשוב לדעת שכאשר ישנן שיניים חסרות, מלבד הפגיעה המיידית שהדבר מסב, הרי שלאחר תקופה ממושכת, עצם הלסת מתחילה לשקוע והדבר פוגע במראה הפנים של האדם באופן משמעותי. כיום מוצעים מגוון פתרונות לצורך השלמת שיניים חסרות, כאשר הפתרון היעיל ביותר העומד על הפרק הוא: שתלים דנטליים.


שתלים דנטליים- במה מדובר?

שתלים דנטליים יכולים לסייע לכל אדם הן בשיפור המראה החיצוני שלו והן בחיזוק הביטחון העצמי שלו, הדימוי העצמי ואיכות חייו. טיפול באמצעות שתלים דנטליים מהווה כיום את האפשרות המועדפת להשלמת שיניים חסרות בעולם המערבי וכמובן בישראל. לשתלים הדנטליים יש היסטוריה ארוכת טווח, אולם השתלים שאנו מכירים כיום התפתחו בשנות ה50 על ידי אורתופד שוודי בשם: אינגוור ברנמרק. השתלים הדנטליים משמשים תחליף איכותי לשיניים שנעקרו או אבדו מכל סיבה באשר היא. השתל הדנטלי מחליף בעצם את שורש השן ומהווה בסיס יציב וחזק, לשן הקבועה. שתלים אלו עשויים לרוב מסגסוגת או מטיטניום. השתלים הדנטליים מושתלים בהליך כירורגי אל עצם הלסת של המטופל ובמשך הזמן, תאי עצם מתפתחים סביב השתל ומחזקים אותו במקום שבו הוא מוצב. על מנת שהשתל יתבסס כפי שצריך במקומו, יש לאפשר לו תקופת החלמה של מספר שבועות ועד מספר חודשים. לאחר תקופת ההחלמה שבה העצם סביב השתלים התחזקה והשתלים יציבים כדי הצורך, ניתן להשתמש בשתלים בכדי לתמוך בסט של שיניים או לקבע בהם שיניים תותבות. בתום ההליך, מראה השיניים של המטופל נראה טבעי וכן, השתל המשוחזר מתפקד ממש כשן אמיתית.


היתרונות של שתלים דנטליים


השתלים הדנטליים מהווים חלופה איכותית ואסתטית לכתרים, לשיניים תותבות ולגשרים. על אף שהשתל יקר יותר מהאופציות המדוברות, הרי שהוא בעל יתרונות משמעותיים יותר: ראשית כל, שתלים דנטליים נראים ומתפקדים ממש כשן טבעית, השתלים שומרים על מראה העצם ומראה הפנים בכלל, השתלים מסייעים בשמירה על בריאות השיניים ובנוסף לכך, השתלים מעניקים לכל מטופל ביטחון עצמי בכל הנוגע למראה השיניים שלו, דבר המאפשר לו לנהל את חייו בצורה נוחה ונעימה. את השתלים הדנטליים כדאי להשתיל במקרה שבו חסרה שן או מספר שיניים, בכדי להחליף שיניים תותבות או כאשר הלסת של האדם חסרה כולה בשיניים ויש צורך למצוא עבורו פתרון לשחזור השיניים כל השיניים הטבעיות שהיו בלסת.

מהם שתלי בייקון?

שתלי בייקון מהווים כיום את אחד מסוגי השתלים הדנטליים הטובים ביותר. מדובר על שתלים המבוססים על עיקרון של שטח פנים במקום אורך. אחיזת השתלים בעצם חזקה מאוד וזאת בשל העובדה שמדובר בשתל רחב, המאפשר ביצוע השתלות שיניים גם כאשר הסינוס נמוך וגם כאשר העצבים בלסת התחתונה קרובים מאוד לפני השטח.
אם יש לכם צורך בהרמת סינוס לצורך תהליך השתלת שתלים דנטליים או בכל תהליך כירורגי אחר, כדאי שתבחרו דווקא בשתל בייקון אשר מהווה פתרון לחוסר עצם לסת עליונה אשר דורשת הרמת סינוס פתוחה או סגורה, פתרון ללסת תחתונה מחוסרת עצם הדורשת אוגמנטציה ורטיקלית ופתרון לחוסר בשן בודדת. השתל איננו מאבד עצם סביב צוואר השתל, גם לאורך שנים רבות.