שתלים דנטליים קצרים

שתלי בייקון נותנים מענה מלא לכל הפה. אנו מציעים שתלים דנטליים במבחר סוגים: שתלים דנטליים קצרים, שתלים דנטליים צרים ועוד. סוג השתל נקבע על פי צרכי המטופל ומבנה הלסת שלו.

שתלי בייקון נבנים ביכולות ההנדסיות הגבוהות ביותר ומספקים פתרונות חדשניים ומוצלחים למטופלים הזקוקים להשתלות. היתרון העיקרי של השתלים הוא היותם שתלים קצרים המעוצבים כך שיוכלו לתמוך בשטח פנים גדול למרות העדר עומק.

בייקון ישראל מציגה את שתל בייקון כשתל לפתרון לטווח ארוך לבעיות כירורגיות מסובכות:
* פתרון לחוסר עצם בלסת עליונה והימנעות מהרמת סינוס פתוחה או סגורה
* פתרון ללסת תחתונה מחוסרת עצם והימנעות מאוגמנטציה ורטיקלית
* פתרון לחוסר בשן בודדת (שתל בייקון אינו מאבד עצם סביב צוואר השתל לאורך השנים)

שתלי בייקון מתחלקים לקבוצות לפי קוטר הפתח הפנימי של השתל  הנקרא בשם  WELL או POST .

WELL 2 MM 

שתל קוטר 3 אורך  6 מ”מ .

שתל קוטר 3 אורך  8 מ”מ .

שתל קוטר 3.5  אורך  8 מ”מ .

שתל קוטר 3.5  אורך 11 מ”מ .

WELL 2.5  MM

שתל קוטר 4  אורך 5 מ”מ .

שתל קוטר 4  אורך 6 מ”מ .

שתל קוטר 4  אורך 8 מ”מ .

שתל קוטר 4 אורך 11 מ”מ .

WELL 3 MM 

שתל קוטר 4.5  אורך 5 מ”מ .

שתל קוטר 4.5  אורך 6 מ”מ .

שתל קוטר 4.5  אורך 8 מ”מ .

שתל קוטר 5  אורך 5 מ”מ .

שתל קוטר 5  אורך 6 מ”מ .

שתל קוטר 5  אורך 8 מ”מ .

שתל קוטר 6  אורך 5 מ”מ .

שתל קוטר 6  אורך 6 מ”מ .

 

שתלים דנטליים קצרים – שאלות נפוצות:

שתלי בייקון הם שתלים קצרים המעוצבים בצורה של מדפים ומישורים. העיצוב המדפים על השתל מגדיל כ30% יותר שטח פנים ( השטח שהשתל נוגע בעצם ) מאשר שתל בצורת בורג באותו גודל. המדפים גם מאפשרים אחיזה טובה יותר בעצם מול הכוחות האנכיים של סגירת הלסת.

השתלים הרגילים מוברגים לעצם והכתר מחובר בעזרת בורג ולכן אין איטום מוחלט בין החלקים, בחלק גדול מהמקרים תהיה נסיגה של עצם סביב צוואר השתל לכן אין אפשרות להשתיל שתלים מוברגים קצרים למעט שתלים קצרים ייחודיים כגון פרמדיון או בייקון , ההתרון הגדול של שתלי בייקון הינו בצורת החדרת השתל – השתל אינו בורגי אלה צילינטרי וכן באיטום המוחלט בין השתל למבנה – מונעה את נסיגת העצם סביב השתל ב 98% מהמקרים .

שתלים קצרים מחייבים פתרון הנדסי ייחודי אשר יאפשר לתמוך בשתל גם ללא עומק ולהתחבר אל עצם הלסת בצורה מושלמת אשר תאפשר תפקוד תקין ואופטימלי.

שתלי בייקון עושים שימוש בשטח פנים רחב ולא רק בעומק השתל כדי ליצור יציבות ובכך הם מאפשרים השתלת שיניים גם במקרים של סינוס נמוך בלסת העליונה או קרוב לעצב בלסת התחתונה.

שתל בייקון ממוקם במקום השן הטבעית כדי לתת מענה מושלם מבחינה פונקציונלית ואסטטית.

שתל דנטלי אמור לתת מענה לשן פגועה שהוצאה ממקומה, הוא אמור להחליף את השורש של השן, אשר מגיע עד אל אזור העצבים בלסתות. הימצאותו של השתל אמורה לעזור ולתת תמיכה לשן החדשה באזור הפגוע.

ממדי שתל משפיעים מאוד על אזור הפה וגם על סוגי הטיפול, כך שאם תצטרכו לבצע טיפול הכולל שתל, תצטרכו גם לוודא כי באזור השן יש מספיק עצם על מנת להחזיק את השתל. ממדי השתל גם רלוונטיים עבור היכולת של השתל לתפוס את השן החדשה, ומכך נובע גם הצורך בשתלים קצרים.

שתלי בייקון קצרים יודעים לתת מענה מלא כמו שתלים ארוכים.

ברוב המקרים השימוש בשתלי בייקון קצרים מונעים פרוצדורות מסובכות של אוגמנטציה (תוספת עצם) בלסת עליונה במקום הרמת סינוס ובלסת תחתונה כאשר אנו קרובים לתעלת העצב.

שתלים קצרים דומים לשתלים ”רגילים” אך עיקר השוני שלהם היא היכולת שלהם להחזיק מבנה שן על אזור יחסית צר או חסר עצם. שתלים אלו מגיעים בגדלים שונים, אך מאופיינים בגודל הצר והקצר שלהם ובחוזק והעמידות שלהם לאורך שנים – שתלי בייקון כבר קיימים מעל 35 שנים ומוכחים כפתרון לחוסר עצם בלסת עליונה ותחתונה.

שתלים קצרים מתאימים בעיקר למטופלים מחוסרי עצם, שתלים אלו מגיעים ב3 גדלים שונים ואורכם 5 מילימטר. שתלים אלו יכולים לעזור למטופלים מחוסרי עצם בלסת עליונה במקום הרמת סינוס או במקום אוגמנטציה ורטיקלית בלסת תחתונה קרוב לתעלת העצב.

בהשתלות בשיניים קדמיות למקרים מסוימים אשר מצריכים שתל קטן אבל חזק.

ישנם כמה סוגים כאשר המוביל מבין השתלים הקצרים כיום הוא בייקון אשר מיוצר בארה”ב השתל היחידי בעולם עם ניסיון קליני מוכח של 35 שנה, סוג זה מגיע בלא מעט גדלים וצורות. שתל מסוג זה נסגר על ידי הלחמה קרה באזור השן.

הסוג השני הוא פרמידיון הישראלי, שגם הוא מגיע בכמה גדלים שתל עם ניסיון קליני של 8 שנים.

שתלים קצרים המגיעים בכמה גדלים שונים השתל הוותיק ביותר בעולם הוא שתל בייקון אשר טכניקת החדרת השתל הינה ייחודית ופותחה לפני 35 שנה ובגלל ההצלחה הגדולה של השיטה אנו משתמשים בא עד היום , אפשר לבדוק בספרות ישנם הרבה מאמרים שמאשרים ששתלי בייקון קצרים מחזקים בפה יותר מ 10 שנים.

היתרון הגדול ביותר שלהם הוא היכולת לעקוף טיפול כירורגי ומסובך כמו הרמת סינוס או אוגמנטציה ורטיקלית ולקצר את תהליך ההשתלה עם תוצאות קליניות מרשימות כמו של שתלים מתברגים ארוכים.

נשמח לענות לכל שאלה נוספת שלכם – צרו קשר 

 

לקבלת מידע נוסף

אנא מלאו את הפרטים
וניצור איתכם קשר בהמשך